Hurda Alımı

Hurda Bakır Fiyatları 2024

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları, geri dönüşüm sektöründe önem teşkil eden konular arasında yer almaktadır. Nitekim, bakır hurda fiyatları sektörün ivme kazanması açısından göz önünde bulundurulması gereken bir dayanaktır. Fabrikaların imalat safhalarında ham madde ihtiyacını karşılayan bakır, hurdacılık sektörünün bel kemiği konumundadır.

Hurda Bakır Fiyatları

Soyma Bakır Fiyatları 290,11 ₺/Kg
Soyulmuş Bakır Fiyatı 290,12 ₺/Kg
Hurda Bakır Fiyatları 172,17 ₺/Kg
Yanık Bakır Hurda Fiyatı 262,16 ₺/Kg

Bakır madeni, pek çok sektörde üretim aşamasında büyük bir pay sahibidir. Bu nedenle hurda bakır alım satım işlemlerinde, güncel verileri takip etmek önem arz eder. Talebe bağlı olarak, hurda bakır için fiyatlar her zaman farklılık gösterecektir. Fiyatlandırmada etken olan pek çok unsurdan söz etmek gerekir. Ancak geri dönüşüm firmaları ve fabrikaları, hurda bakır fiyatları konusunda başat belirleyici konumundadır.

Sektörde fiyat dinamiğini belirleyen işletmelerin yanı sıra hurda bakır türleri de fiyatlandırmayı büyük oranda etkiler. Bu kapsamda aşağıdaki bakır hurdası türleri arasından Londra Metal Borsası’nda işlem yapıldığını görebilirsiniz:

  • Soyulmuş bakır
  • Kırkambar bakır
  • Lama bakır
  • Tel bakır
  • Kalaylı bakır
  • Bobin bakır hurdası

Hurda türünü öğrendikten sonra hurda bakır fiyatları üzerinden güncel bilgiler öğrenebilirsiniz.

Bakır Hurda Fiyatı

Bakır hurda fiyatı belli başlı kriterler üzerinden ele alınır. Yeniden kullanılacak düzeyde olması bu kriterler arasında temel olarak görülebilmektedir. Geri dönüşüme uygun olup olmadığı kriteri baz alındıktan sonra alım satım işlemleri rahatlıkla yapılmaktadır. Bunun dışında fiyatını netleştirmek için farklı yollar da izlenmektedir:

  • İçeriğindeki metal ve plastiklere bağlı ağırlık hesaplamaları gerçekleştirilir.
  • Elektrik motorlarında yer alan bakırlar için farklı hesaplamalar yapılır. İşlevini yitiren hurda bakırlar için de ağırlık hesaplamaları göz önünde bulundurulur.

Bakır hurdası fiyatları konusunda her zaman bu hususlar ele alınmaktadır. Bunun için hurdacılardan gerekli bilgileri almakta da fayda vardır.

Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Hurda bakırın kilosu ne kadar? sorusunun cevabı, fiyatların diğer sektörlerdeki hareketliliğine göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda da bakırın türüne ve kalitesine göre de belirlenebilmektedir. Fiyatlandırma, firmadan firmaya bağlı olarak da değişiklik içerebilmektedir. Hurda bakırın kilo fiyatını en güncel şekilde en yakın hurdacının fiyat listelerinden takip edebilirsiniz. Ya da bizlerin listesini aşağıdaki gibi inceleyebilirsiniz;

Hurda bakırın kilosu ne kadar

Soyulmuş Bakır Fiyatı

Soyulmuş bakır fiyatı belirlenirken göz önünde bulundurulan pek çok faktör vardır. Basitçe açıklamak gerekirse soyulmuş bakır, bakır malzemenin kabuklu veya kaplama kısımlarından arındırılmış, saf bakır olarak adlandırılan halidir. Soyulmuş bakır, kalın bir kabuğun çıkarılması veya kaplamanın soyulması sonucu elde edilir. En yüksek kaliteli bakır malzeme olarak kabul edilir. Buna bağlı olarak soyulmuş bakır fiyatı da diğer bakır türlerine kıyasla daha yüksektir.

Soyulmuş bakır, elektrik ve elektronik sektöründe, motor ve motor parçalarında, elektrikli araçlar ve akümülatörler gibi birçok farklı uygulamada kullanılır. Ayrıca, dekoratif amaçlar için de takı ve aksesuarlar yapımında kullanılabilir. İstanbul Hurdacı olarak hurdalarınız için en yüksek hurda bakır fiyatları sunarak, alım gerçekleştiriyoruz. Böylece farklı sektörlerde kullanılabilmesi için geri dönüşümünü sağlamakta, ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmaktayız.

Hurda Bakır Fiyatları Hakkında

1 kilo hurda bakır kaç TL?

Hurda bakır fiyatları, piyasa koşullarına, arz-talep dengesine ve diğer ekonomik faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Güncel hurda bakır fiyatları için yerel hurda alım satım firmalarıyla iletişime geçebilir veya günlük metal borsa fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Eski bakır tencere kilosu ne kadar?

Eski bakır tencerelerin kilogram başına değeri, bakırın saflığına, tencerenin durumuna ve piyasadaki güncel bakır fiyatlarına bağlı olarak değişebilir. En doğru bilgi için yerel hurda alım satım firmalarından teklif almanız önerilir.

Karton kilosu kaç para?

Karton geri dönüşüm fiyatları, kartonun kalitesine, miktarına ve piyasadaki arz-talep dengesine göre değişebilir. Güncel karton kilogram başına fiyatları için yerel geri dönüşüm merkezleriyle iletişime geçebilirsiniz.

1 gr bakır kaç TL?

gram bakırın fiyatı, uluslararası ve yerel piyasalardaki güncel bakır fiyatlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. En güncel ve doğru bilgi için metal borsa fiyatlarını kontrol edebilir veya yerel hurda firmalarından bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir