Hurda Alımı

Sarı Hurda Fiyatı 2024

Sarı hurda fiyatı

Sarı hurda fiyatı piyasa içinde farklı faktörlerden etkilenerek değişiklik gösterir. Hurda fiyatlarını etkileyen faktörler arasında döviz kuru ve metal borsası ön plandadır. Ancak hurdaların net fiyatlarına ulaşılabilmesi için hurdanın yerinin, yaklaşık miktarının ve cinsinin belirtilmesi gerekmektedir. Fiyat bilgisini hızlı bir şekilde almak için uzman eşliğinde hurda fotoğrafı üzerinden fiyat tahmini yapılabilir.

Sarı hurda fiyatları, çeşitleri arasında değişir. Söz konusu sarı hurda çeşitleri arasında;

  • Sarı çubuk ucu,
  • Sarı pirinç hurda,
  • Ms 58 sarı hurda,
  • Hurda pirinç,
  • Musluk hurda sıralanabilir.

Sarı Hurda Fiyatı

Sarı Hurda Fiyatı 118,17₺/Kg
Sarı Çubuk Ucu 118,12₺/Kg
Sarı Pirinç Hurda 128,13₺/Kg
Musluk Hurda Fiyatı 118,16₺/Kg

Çeşidi ne olursa olsun, en nihayetinde sarı hurda fiyatı kilogram üzerinden hesaplanmaktadır. Sarı hurdalar için kilogram başına verilen fiyatlandırma, diğer metal hurda türlerine göre daha yüksektir. Bu nedenle hurda sarının sektör içerisinde alım satımı bir rekabet çerçevesine değerlendirilebilir.

Hurda Sarı Fiyatları

Hurda sarı fiyatları, sektör içerisinde arz-talep dengesine göre de değişiklik gösterir. Bu noktada ticaretin yapılacağı bölgenin lokasyonu da önem kazanır. Sarı hurdanın endüstride pek çok alanda kullanılabilir. Dolayısıyla ham madde ihtiyacına yönelik alımların sarı hurda üzerinden yapıldığını belirtmek mümkün.

Hurda sarı, bakır ve çinkonun karıştırılması ile meydana getirilmektedir. Hurda sarının özellikleri arasında; kolay şekil alma, dayanıklı yapı bulundurma, iletken yapıya sahip olma, kolay kolay aşınmama, korozyona karşı etki almama sıralanabilir. Özellikleri neticesinde üretim sahalarında sıkça tercih edilen bir alaşımdır.

Musluk Hurda Fiyatı

Musluk hurda fiyatı da sarı hurda çeşitlerinden bazılarına oranla daha düşük fiyatlara sahiptir. Daha düşük fiyatlı olmaları hurda satın alımını kolaylaştırmaktadır. Söz konusu atıl maddede alaşım oranının düşük olması buna etkendir.

Alaşım oranın yüksek olduğu musluk hurdası, paslanmaz özelliğe sahiptir. Bunun yanında zor aşınma ve dayanıklı yapıya sahip olma özellikleri ile de öne çıkmaktadır.

Sarı Pirinç Hurda Fiyatları

Sarı pirinç hurda fiyatları, sarı hurda çeşitlerinden bazıları ile karşılaştırıldığında daha yüksek fiyatlara sahiptir. Daha yüksek fiyatlı olmalarının sebebi kendilerini ön plana çıkartan özel faydalara sahip olmalarıdır. İçeriğinde bakır oranının yüksek olması fiyatlandırmasını önemli ölçüde etkiler.

Sarı pirinç hurda, en az yüzde yetmiş oranında bakır kullanılarak üretilmektedir. Bu nedenle kolay işlenebilir ve dayanıklılığı yüksek yapılara sahiptir. Kolay işlenebilmesi özelliği sayesinde çoğunlukla kuyumculuk ve sıhhi tesisat armatürleri alanlarında kullanılması tercih edilir.

Sarı Hurda Fiyatı Hakkında

1 kilo sarı ne kadar?

1 kilo sarının fiyatı, piyasa koşullarına, sarının kalitesine ve arz-talep dengesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Güncel fiyatlar için yerel satıcılarla iletişime geçebilirsiniz.

Sarı Talaş kilosu ne kadar?

Sarı talaşın kilogram başına fiyatı, talaşın kalitesine, piyasa koşullarına ve talebe göre belirlenir. En doğru bilgi için yerel hurda alım satım firmalarından teklif almanız önerilir.

1 kilo kağıt ne kadar?

1 kilo kağıdın fiyatı, kağıdın türüne, kalitesine ve geri dönüşüm piyasasındaki arz-talep dengesine göre değişebilir. Güncel fiyatlar için yerel geri dönüşüm merkezleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anki hurda fiyatları ne kadar?

Güncel hurda fiyatları, piyasa koşullarına, arz-talep dengesine ve ekonomik faktörlere bağlı olarak sürekli değişiklik gösterebilir. En güncel ve doğru bilgi için yerel hurda alım satım firmalarıyla iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir